Egyéni kajak-versenyzőket is támogat a MOL Csoport
A MOL Csoport egyéni szponzori szerződést írt alá a női kajak négyes versenyzővel, Kovács Katalinnal, Bóta Kingával, Szabó Szilviával, Viski Erzsébettel, valamint a kajakos Vereckei Ákossal és Hegedűs Róberttel. A MOL 2003-ban is gyémánt fokozatú szponzora a Magyar Kajak-Kenu Szövetségnek, támogatója a Tiszaújvárosi Vízi Sportegyesületnek, emellett névadó szponzora a május 23-25. között Szegeden megrendezésre kerülő MOL Világ kupa versenynek.
A MOL Csoport vállalatai egyesítették erejüket, hogy megfelelő felkészülési és versenyzési feltételeket biztosítsanak a magyar kajak-kenu sport legjobbjai számára, hogy sikeresen helyt álljanak az olimpiai kvalifikációt jelentő szeptemberi világbajnokságon. A MOL Csoport fontosnak tartja, hogy a gazdasági sikerek mellett a társadalom életében is részt vállaljon, támogatási politikájában a kultúra és az egészségügy mellett kiemelt helyen szerepel a magyar sport iránti elkötelezettség, a kiemelkedő teljesítményt nyújtó sportolók és a hazai rendezésű világversenyek lebonyolításának támogatása.
A TVK sportszponzorálási tevékenységével a régióhoz kötődő sportágak mellett kötelezte el magát. A társaság komoly anyagi támogatásban részesíti a sokszoros világ- és Európa bajnok kajakosokat kinevelő Tiszaújvárosi Vízi Sportegyesületet, kiemelt figyelmet fordítva arra, hogy a támogatásból az utánpótlás jelentősen részesüljön. Meggyőződése, hogy a financiális feltételek megteremtése mellett igen fontos, hogy a fiatal versenyzők igazi példaképeket lássanak maguk mellett a klubokban. Ebből a megfontolásból a TVK Rt. a TVSE két tagját, Szabó Szilviát és Viski Erzsébetet külön is szponzorálja, akik annak ellenére, hogy a sportág fiataljainak számítanak, eddigi eredményeikkel nagyban hozzájárultak a magyar kajak-kenu sport hírnevének öregbítéséhez.
A MOL közel egy évtizede a Magyar Kajak-Kenu Szövetség legnagyobb támogatója, és 1998 óta egyénileg is támogatja a legkiválóbb versenyzőket. Emellett névadó szponzorként támogatta a Magyarországon rendezett világkupa versenyeket és a tavalyi Európa-bajnokságot. A MOL örömmel tapasztalta, hogy a kajak-kenu, mint az utóbbi évtized legsikeresebb olimpiai sportága, továbbra is a hagyományokhoz méltóan szerepelt, a versenyzők számos érmet szereztek az elmúlt év világversenyein. A sikeres folytatáshoz a MOL továbbra is támogatást nyújt a Magyar Kajak-Kenu Szövetségnek, emellett egyéni szerződést is kötött Kovács Katalinnal, Bóta Kingával, Vereckei Ákossal és Hegedűs Róberttel, ezáltal is segítve őket a nyugodt, eredményes felkészülésben.
A magyar Kajak-Kenu Válogatott kemény megpróbáltatások elé néz ebben az évben is. A 2003-as versenynaptárban kiemelt fontosságú megmérettetés az olimpiai kvalifikációt is jelentő szeptemberi Gainesvill-i Viklágbajnokság.
"A MOL, Közép-Kelet-Európa vezető olajipari csoportja támogatja a nemzetközi sportéletben kiváló teljesítményt nyújtó magyar versenyzőket, a sikeres és népszerű sportágakat. Az egészséges életmódra nevelés, a kimagasló teljesítmény, a győzelem, a kitartás - a társaság értékeihez kapcsolható fogalmak. A MOL büszke arra, hogy támogatásával hozzájárult a kajak-kenu sport elmúlt években nyújtott nagyszerű eredményeihez, és reméljük, hogy az idei világversenyek is hasonló sikereket hoznak." - mondta Felkai György, a MOL kommunikációs igazgatója.